Sahifa fully responsive WordPress News, Magazine, Newspaper, and blog ThemeForest one of the most versatile website themes in the world.

Korten Çelik Dekorasyon

Corten çelik; bilinen adıyla korten çelik, paslı çelik veya paslandırılmış çelik, bir tür karbon çeliktir. Eskitme tekniği ile üzerinde oluşan pas ile hava şartlarlarına yüksek mukavemet gösterir. Rengi ve sağlamlığı ile korten çelik dekorasyon, dış cephe uygulamalarında tercih edilmektedir.

Korten Çelik Nedir?

Corten Çelik, bilinen adı ile korten çelik hava koşullarına yüksek mukavemet gösteren, karbon sınıfı bir çeliktir. Paslı görünmesi sebebi ile, paslı çelik, paslandırılmış çelik ve eskitme çelik olarak da adlandırılır. Korten çelik, bir kaç yıl hava şartlarının korozyonuna maruz kaldıktan sonra doğal olarak paslanır, yalnız bu paslanma diğer metallerde olduğu gibi yapının bütününe hasar vermez. Üzerinde oluşan pas tabakası çeliğin diğer aksamlarına sirayet etmez ve koruyucu bir tabaka vazifesi görür ve hava şartlarına daha dayanıklı hale gelir.

korten çelik eskitme çelik paslanmış çelik dekorasyon
korten çelik bina dekorasyon

Korten Çeliğin Avantajları

• Hava koşullarına dayanıklıdır.
• Hava ile temasında dış tabaka patinası oluşarak korozyana karşı dirençli olur.
• Görünümü sebebi ile çoğu uygulamada boya kullanılmasına gerek yoktur.
• Boyalı çeliklere göre %5 daha uygundur.
• Köprü, bina gibi yapılar için uygundur. Bakım masrafı düşüktür.
• 400 °C derecedeki sıcaklıklara dayanıklıdır.

Korten Çelik Dekorasyon

Ararat Metal; alanında uzman mimar ve mühendis kadrosu ile corten çelik dekorasyon, corten cephe kaplaması, corten çelik uygulama hizmetleri vermektedir. Dekorasyon hizmetlerimize ek olarak yapı ve reklam firmaları için corten tabela, corten levha, corten cephe imalatı hizmetleri de verilmektedir. Ülkemizde şu an çok yaygın olmasa da korten çelik bina yapımı, korten çelik uygulama işlerine önem veriyoruz. Yapılarda kullanılan korten çeliğin dekoratif eşyalarda kullanımı için korten çelik saksı ve korten çelik levha gibi eşyaların imalatında hizmet vermekteyiz.

corten çelik bina dekorasyon
Responsive ThemeForest Wordpress Theme Avada bigtheme.net/wordpress/themeforest/323-avada BIGtheme.net