Sahifa fully responsive WordPress News, Magazine, Newspaper, and blog ThemeForest one of the most versatile website themes in the world.

Çelik Temel ve Çelik Kolon Sistemleri

Çelik Kolon

Yapılarda çelik kolonlar yapının en önemli taşıyıcı unsurunu oluşturur. Her kolon üzerinde bulunan katlardan gelen yükleri taşır. Bu çelik kolon üzerindeki yükler, hareketli yükler, kiriş ve kolonların kendi ağırlıkları, duvar ağırlığı ve rüzgar, kar yükü gibi dış ağırlıklardır. Çelik kolon sistemleri bu yükleri temellere ulaştırırlar. Çelik yapılarda kirişlerden kolonlara gelen yüklerin, kolona eksenel basınç şeklinde etkimesi gerekir.

Çelik Temel

Çelik yapılarda genellikle betonarme temel kullanılır. Yer altı suları ve rutubetten korumak için özel olarak üretilmiş çelik profiller ve borular uygulanır. Çelik temeller genellikle tekil, ızgara ve derin kazık temeller şeklinde yapılır. Çelik temel sistemleri, çelik kolonlardan gelen ağırlığı yüklenir.

çelik temel sistemleri
çelik kolon
çelik kolon imalatı

Çelik temel sistemleri ve çelik kolon sistemleri

Çelik konstrüksiyon uygulamarımız kapsamında çelik kolon sistemleri, çelik çatı sistemleri işleri alanında uzman mimar ve mühendis kadromuz ile projelendirilmekte ve uygulanmaktadır. Esenyurt / İstanbul’da bulunan üretim tesisimizde imal edilen korozyona dayanıklı çelik yapı elemanları tüm Türkiye’de uzun yıllar güvenle kullanılmaktadır.

Responsive ThemeForest Wordpress Theme Avada bigtheme.net/wordpress/themeforest/323-avada BIGtheme.net