Sahifa fully responsive WordPress News, Magazine, Newspaper, and blog ThemeForest one of the most versatile website themes in the world.

Ferforje Tasarımı ve İmalatı

Ferforje, yapısal ve estetik fonksiyonlarına sahip bir metal sanatıdır. Çağdaş mimaride yapı süsleme elemanları ve eşya olarak kullanılan metal ürünler süslenilerek oluşturulur. İç mekan tasarımlarında koruma ve aydınlatma işlevleri için korkuluk, avize, fener ve lamba gibi eşyalarda sıklıkla kullanılır. Dış mekan dekorasyonlarında kamelya, sandalye, masa ve bank gibi eşyalarda kullanılır. Ferforje sanatı bir maddenin yapısal fonksiyonunu kullanılırken, estetik fonksiyonu ile insanlar üzerinde güzel duygular uyandırmasını sağlama sanatıdır.

Ferforje İmalatı

Ferforje elemanlarının ölçülerine göre bina, mekân ve yerin konseptine ve stiline uygun kompozisyon araştırmaları yapılır. Kompozisyon araştırmalarının sonucunda teknik verileri ile birlikte ayrıntılı taslak çizimler yapılır. Birçok uygulama için geçerli olan ayrıntılı ölçüsel, şekilsel ve fonksiyonel çizim yapılır. Ölçümlendirilen parçalar hazır ya da sonradan yapılmış motifsel elemanlara uyacak şekilde kesilir. Malzeme ölçülendirip kesildikten sonra kalıp kullanılarak şekillendirilirek ferforje imalatı tamamlanır.

demir ferforje imalatı
ferforje demir korkuluk bahçe çiti

Dış Mekanlarda Ferforje Kullanımı

Ferforje, mimari etken olarak dış mekan tasarımlarında bahçe avlusu, bina kapısı, avlu kapısı, pencere, balkon ve merdiven korkuluğu yapı elamanları, oturma takımları ve fıskiye olarak kullanılmaktadır. Restaurant, kafe gibi müşteri odaklı ve yoğun müşteri trafiği bulunan işletmelerin dış mekan masa, sandalye ve bahçe korkulukları için uzun yıllar kullanılabilen, dayanıklı ve görsel tasarımı etkileyici ferforje tasarımları üretiyoruz.

İç Mekanlarda Ferforje Kullanımı

Ferforje, mimari eleman olarak dış mekanlara nazaran bazı farklılıklarla iç mekanlarda kullanılmaktadır. İç mekanlarda merdiven korkuluğu, avize, oturma takımı, yatak başlığı, ayna çerçevesi, şamdan, dekoratif masa, sandalye gibi eşya tasarımlarında kullanılmaktadır. Restaurant, kafe gibi müşteri odaklı ve yoğun müşteri trafiği bulunan işletmeler için uzun yıllar kullanılabilen, dayanıklı ve görsel tasarımı etkileyici ferforje tasarımları üretiyoruz.

ferforje bahçe mobilya demir koltuk masa
ferforje korkuluk demir

Ferforje Korkuluk

Ararat Metal olarak; ev ve işletmeler için bahçe korkulukları, merdiven korkulukları ve cam korkuluklar gibi ferforje korkuluk imalatı, projelendirme ve uygulama hizmetleri vermekteyiz. Ferforje korkuluklar dış etkilerin yaratacağı korozyona dayanıklı, sağlam, dekoratif ve estetik olması sebebiyle güzel duygular uyandıran objelerdir. Üretin ve uygulamasını yaptığımız ferforje korkuluklar tüm Türkiye’de güvenle ve uzun yıllar kullanılmaktadır.

Ferforje Tasarım ve Uygulama Hizmetleri

Ararat Metal; işletme ve evler için ferforje yatak, ferforje masa, ferforje sehpa, ferforje kapı, ferforje korkuluk, ferforje karyola, ferforje çiçeklik, ferforje yatak başlığı, ferforje sandalye, ferforje avize, ferforje askı, ferforje balkon, ferforje bahçe kapıları, ferforje baza başlıkları, ferforje cam korkuluk tasarım, projelendirme ve uygulama hizmetleri vermektedir. Esenyurt / İstanbul’da bulunan üretim tesisimizde imal edilen korozyona dayanıklı dekoratif ferforjeler tüm Türkiye’de uzun yıllar kullanılmaktadır.

Responsive ThemeForest Wordpress Theme Avada bigtheme.net/wordpress/themeforest/323-avada BIGtheme.net